Zadbaj o swoje obuwie

Zadbaj o swoje obuwie

Buty, jak inne rzeczy, wraz z używaniem niszczeją. Proces ten nie jest niczym przyjemnym, a już w szczególności, gdy zużywające się obuwie należy do naszych ulubionych. W dzisiejszych czasach okrycia stóp nie są robione tak starannie, jak kiedyś i nie ma się co łudzić, że przy dość intensywnym użytkowaniu wytrzymają dłużej, niż kilka sezonów. Na szczęście istnieją sposoby, by przedłużyć ich żywotność, dzięki czemu nasze ulubione czółenka lub adidasy będą w stanie służyć nam dłużej.

Przede wszystkim należy zadbać o regularna pielęgnację środkami przeznaczonymi do konserwacji butów. Skórzane buty męskie oraz damskie będą wymagały innych specyfików, niż zamsz, czy syntetyki. Warto więc dokładnie przeanalizować, jakie obuwie wymaga najwięcej zachodu i zaopatrzyć się w odpowiednie materiały. Rzecz jasna najlepiej byłoby posiadać cały asortyment, jednakże nie każdy jest w stanie podjąć takie koszta. Ważnym elementem są również szczotki, zarówno z miękkiego włosia, jak i twardego.

Dokładne czyszczenie oraz pastowanie warstw wierzchnich powinno być uzupełnione impregnatem, który uchroni nasze obuwie przed wodą. Jeśli zaś chodzi o środek, to regularnie należy stosować dezodoranty do butów, a na co dzień stosować wkładki, które chłoną brzydki zapach i zapewniają dłuższą świeżość wewnętrznej części obuwia.

Wielu z nas zapomina całkowicie o tych czynnościach, dlatego warto je przypomnieć. Są one w stanie ustrzec nas przed rychłym kupnem nowego obuwia.