Przygotuj się na roztopy

Przygotuj się na roztopy

Nie nadeszła jeszcze połowa lutego, ale już powinniśmy szykować się na nadejście cieplejszych dni. Pogoda obecnego okresu charakteryzuje się tym, że dość często poruszamy się po bardzo wilgotnej nawierzchni. To efekt roztopów, które sprawiają, że nasze buty bywają dogłębnie przemoczone.

Warto wówczas sięgnąć po obuwie, które jakiś czas temu popadło w niełaskę. Chodzi oczywiście o kalosze…

Kalosze kojarzą nam się głównie z zielonymi gumakami, które idealnie nadają się do pracy na działce lub w ogrodzie. Raczej ciężko uznać je za kanon mody. Jeżeli jednak zajrzymy w najnowsze lookbooki, to w oczy rzuci nam się duża liczba wariacji na temat kaloszy. Oznacza to bowiem, że wracają one w zupełnie nowej odsłonie.

Są to buty nieprzemakalne, a więc idealne na wiosnę i lato. Ich atutem jest także spora wygoda oraz stylistka. Wielu projektantów postanowiło skorzystać z możliwości, jakie daje duża powierzchnia tych butów. Znajdziemy niesamowitą ilość wzorów i kolorów. Sprawia to, że nosząc nawet tak proste obuwie będziemy mogli prezentować się bardzo oryginalnie.

Do czego ubierać kalosze? Pasują chyba do każdego typu kreacji, oczywiście z wyłączeniem ubrań wizytowych i wieczorowych. Ta uniwersalność w połączeniu z funkcjonalnością i ciekawym designem sprawia, że z pewnością będzie to hit najbliższych miesięcy.