Promocja przez muzykę – Converse

Promocja przez muzykę – Converse

Marka Converse od wielu lat jest nieodłącznie związana z muzyka rockową. Na przestrzeni dziesięcioleci największe gwiazdy estrady zakładały na swoje nogi te właśnie trampki, co z jednej strony wynikało z ich niesamowitej wygody, z drugiej z unikalnego stylu, który łączy w sobie undergroundową drapieżność i młodzieżową estetykę.

Nic więc dziwnego, że firma postanowiła pójść tym tropem i wypuścić specjalną kolekcję, która inspirowana byłaby wielkimi rockowej muzyki, którzy nie tylko nosili buty tej marki, ale również stanowili prawdziwe fundamenty tego gatunku muzycznego, bez których dzisiejsza scena muzyczna wyglądałaby zupełnie inaczej.

W 2009 roku na rynku ukazały się trampki Converse „Chuck Taylor All Star Music”. Z miejsca stały się ogromnym hitem, gdyż rzucili się na nie również ci, którzy dotychczas nie interesowali się specjalnie modą ani produktami tej firmy. Nie było w tym nic dziwnego, gdyż stylizacje faktycznie udały się projektantom, którzy do współpracy zaprosili członków takich zespołów jak Pink Floyd, The Who, czy samego Ozzy’iego Osbourne’a.

Jak widać reprezentacja była całkiem mocna, w związku z czym akcja nie mogła nie odnieść sukcesu. Rzecz jasna nie każdy fan gitarowych brzmień był zadowolony, niemniej wiadomo, że dogodzenie każdemu do niemożliwa do wykonania sztuka, dlatego też firma Converse nie łudziła się, że uda jej się tego dokonać. Jednakże zwolenników pomysłu było znacznie więcej, niż przeciwników, stąd możemy się spodziewać, iż w przyszłości podobne pomysły również doczekają się realizacji.